Anlaşmalı Boşanma Avukatı - Anlaşmalı Boşanma Davası

Anlaşmalı boşanma davası, boşanma davası çeşitlerinden yalnızca birisidir. Diğer bir deyişle, boşanma davası anlaşmalı ve çekişmeli boşanma olarak ikiye ayrılmaktadır. Tarafların boşanmayı istemeleri ve boşanmaya ek olarak varsa çocuğun velayeti, maddi ve manevi tazminat hususu, mal paylaşımı gibi hususlarda uzlaşmaya varmaları durumunda en hızlı ve etkili boşanma anlaşmalı boşanma davası ile gerçekleşmektedir. Her davada olduğu gibi anlaşmalı boşanmanın da püf noktaları, dikkat edilmesi gerekenler, şartları ve avukatları bulunmaktadır.

Anlaşmalı Boşanma Avukatı

Her ne kadar basitmiş gibi görünse de eşlerin açacağı anlaşmalı boşanma davasında dikkat etmesi gereken hususlar bulunmaktadır. ‘Nasıl olsa herhangi bir problem olmaz.’düşüncesiyle, yalnızca internette yer alan dava dilekçesi örneklerine göz atarak yahut dilekçeciye müracaat ederek edindiğiniz dava dilekçesi ile açılacak davada beklemediğiniz sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz. Bundan cihetle, dava süreci içerisinde yapılacak bir hata sürenin uzamasına yahut davanın reddedilmesine veya çekişmeli boşanma davası olarak sürmesine neden olabileceğini mutlaka göz önüne almalı ve değerlendirmelisiniz.

Anlaşmalı boşanma davası alanında faaliyet gösteren avukatlara halk arasında anlaşmalı boşanma avukatı denmektedir. Anlaşmalı boşanma avukatı sadece boşanma davaları ile ilgilenebileceği gibi diğer hukuk dallarında da faaliyet gösteriyor olabilir. İyi bir anlaşmalı boşanma avukatı tarafların hangi boşanma türü ile boşanabilecekleri, boşanmanın süreci, süresi, protokolün hazırlanması ve anlaşmalı boşanma sonrası yapılması gerekenler açısından müvekkiline tatmin edici bilgiler vermektedir ve sizi doğru yönlendirmektedir.

Anlaşmalı boşanma avukatı olmaksızın da taraflar dava açabilmektedir. Ancak dava açıldığı anda problemler ile karşılaşılması bireylerin avukat tutma kararını almasına büyük ölçüde neden olmaktadır. Halbuki anlaşmalı boşanma ve anlaşmalı boşanma avukatı vekalet ücretleri sanıldığı kadar yüksek değildir. Ancak davanın sürüncemede kalması durumunda anlaşmalı boşanma avukatı arayan davacı veya davalı daha fazla mali külfetin altına girebilmektedir. Oysaki önleyici hukuk hizmeti olarak vekil tayin edilmesi durumunda hem zaman hem de mali yönden kayıpların önüne geçilmiş olacaktır.

‘’Sorunsuz bir biçimde boşanmak istiyorum.’’ diyorsanız ve anlaşmalı boşanma avukatı arıyorsanız vekaletname vermeden önce avukatlarınızın ismini, konuya hakimiyetlerini mutlaka araştırınız. Aklınıza takılan hususlarda size yardımcı olup olamayacağını önceden belirleyiniz. Sürecin tamamı bakımından sizi bilgilendirmesini isteyiniz.

Unutmayın, hukuk alanı da tıp dallarında olduğu gibi teşhis ve sonrası ile bir bütündür!

Anlaşmalı boşanma avukatı ile ilgili bilgi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.