Hızlı ve Kolay Boşanma - Anlaşmalı Boşanma Davası

Evlilik birliği içerisinde taraflardan herhangi biri yahut her ikisi içinde uyuşmazlık yahut anlaşmazlık olduğu takdirde evliliği devam ettirmede taraflar açısından yarar yok ise çoğu zaman çiftlerin boşanma kararı aldığı görülmektedir.

Her boşanma kararı hızlı yahut kolay alınmamakta, kimi zaman boşanma süreci, nafaka, velayet, maddi tazminat ve manevi tazminat gibi hususlar ve tarafların anlaşamaması boşanma davası süresini yıllarca uzatabilmektedir.

Türk Medeni Kanunu bakımından boşanma davası, anlaşmalı boşanma davası ve çekişmeli boşanma davası olarak ikiye ayrılmaktadır. Siz de kolay, güvenilir ve hızlı boşanmak arzusunda iseniz tercihiniz anlaşmalı boşanma davası olmalıdır.

Anlaşmalı boşanma davası en hızlı boşanabilmenin tek yoludur. Aksi takdirde çekişmeli boşanma davası ile dava süreci çoğu zaman beş aydan çok çok daha uzun olabilmektedir.

Acısız ve kolay boşanmak istiyorsanız ve dava işlemlerini her ihtiyaç duyulduğunda takip edemeyecekseniz mutlaka anlaşmalı boşanma davası avukatına ihtiyacınız var demektir.

ANLAŞMALI BOŞANMA DAVASI AVUKATINA GİTMEDEN ÖNCE EŞİNİZLE KONUŞMANIZ GEREKENLER

1-) Boşanmayı her iki taraf da istiyor mu?

2-) Çocuğunuz var ise velayeti kimde kalmalı?

3-) Taraflardan herhangi biri diğerine tazminat ödeyecek mi?

4-) Taraflardan herhangi biri diğer eşe iştirak nafakası, yoksulluk nafakası ödeyecek mi?

5-) Mal paylaşımı konusunda varsa ev, araba, bankadaki para nasıl paylaşılacak?

Yukarıda belirtilen hususları eşiniz ile görüştüyseniz ve boşanma konusunda birlikte karar verdiyseniz sürecin yarısını tamamladınız demektir.

Sonraki aşamada anlaşmalı boşanma avukatınıza vekalet vermeniz gerekecektir. Ayrıca boşanmak istediğiniz diğer eşinizin de vekaletname çıkarttırması dava sürecini hızlandıracaktır. Böylelikle anlaşmalı boşanma protokolü hazırlanacak ve davanız açılacaktır.

Anlaşmalı boşanma davası sonrasında size sadece avukatınız ile birlikte duruşmaya katılmak kalıyor!

Anlaşmalı boşanma davalarında aile mahkemesi boşanma kararı verse de kısa karar olarak adlandırılan karar sonrasında şayet davanızı takip etmezseniz yahut avukatınız da vekaletnameniz yok ise size 2-3 ay zaman kaybettirebilir.  Bu nedenle hakimin duruşmada vermiş olduğu boşanma kararı sonucunda boşanma işleminizin kesinleşmediğini ve tamamlanmadığını unutmayınız!

Hızlı kolay ve güvenilir boşanma için hukuken şartları oluştuğu takdirde en makul tercih anlaşmalı olarak boşanmaktır. Boşanmak da evlenmek kadar doğal olup yadırganmamalı ve ayıplanmamalıdır.

Anlaşmalı boşanma davası hakkında detaylı bilgi için bize mail atabilir yahut arayabilirsiniz!